Pärnu Jääfestivali kergkatuse arhitektuurikonkurss.

Arhitekt:
Ingrid Aasoja

Võistlustöö: 2010

Katusesüsteemi lahenduses on lähtutud sellest, et seda oleks võimalikult kerge monteerida, et see mõjuks kerge ja lendlevana ning välimuselt iseloomustab Jääfestivali.

Katus koosneb metallkonstruktsioonist ja kahest kihist arhitektuursest tekstiilist. Metallkonstruktsioonina on kasutusel ehitustellingute süsteem, mida on kerge monteerida ja mille süsteem lubab katust vajadusel pikemaks, vajadusel lühemaks teha. Tellingute metallkonstruktsiooni külge on võimalik kinnitada kõik festivali alal vajaminev inventar: kauplemisletid, kohvikutele soojendused, ala valgustus, valjuhääldid ja kõlarid, infostendid, ekraanid, vajadusel seinad jne.

Katus kaetakse kahekordse tekstiiliga. Pealmine kiht kaitseb lume eest. Alumise ja ülemise kihi vahele saab paigutada kommunikatsioonid (elektrijuhtmed jms.), kõlarid ja valgusallikad. Valgusallikate kahe katusekihi vahele paigutamine võimaldab luua helendava katuse, mis hajutab ühtlselt valgust. Selliselt valgustatud katus mõjub ühtlasena ning kergelt.

Tänavale püstitatava katuse juures on oluline ka see, et teise ja kõrgema korruse akendest oleks ilus vaade. Seetõttu võimaldab katuse konstruktsioon lainetavat katusekatet, mis mõjub lumehangedena, isegi kui juhtub, et lund sellel ajal Pärnus vähe sajab. Kahe katusekihi vahel olev valgustus paneb ka pealmise kihi särama, mis pealt vaadates tekitab valgusemängu lumega kaetud ja lumega katmata alade vaheldumisega.