Kortermaja arhitektuurivõistlus Kuressaares.

Arhitektid:
Ingrid Aasoja, Aleksandr Zverev

Võistlustöö: 2011

Konkursitöö SNOB pakub laenduse Kuressaarde Kitsas 15 planeeritavale korterelamule. Hoone on kavandatud kesklinna Piiskopilinnuse lähedale. Piirkonnas on ühe kuni kahe ja poole korruselised puit- ja kivihooned ning kõrghaljastus.

Pakutud lahenduses on uus kortermaja kolmekorruseline, rõdudega. Parkimine (igale korterile üks koht) on lahendatud hoone all keldris. Seal on ka panipaigad. Kortermajal on suure räästaga lamekatus. Krunti piirab tee pool madal paekivimüür.

Hoone peegeldab Kuressaare kuurortarhitektuuri kaasaegses võtmes. Mahult on hoone lihtne ristkülik, kuid arhitektuurset dünaamikat lisavad hoonele puitrõdud. Rõdude süsteem üles ehitatud erineva suurusega end ümber maja „keeravatele“ pindadele. Rõdude kinnituseks kasutatavad terasest trossid lisavad hoonele justkui teise fassaadi kihi, meenutades omamoodi kuurortarhitektuurile iseloomulikke rõdupiirdeid.

Hoone on plaanilt ristkülik, kus keskel on ülaltvalgusega trepikoda ja selle ümber korterid. Hoones on kokku 4 1-toalist korterit, 5 2-toalist korterit ja 3 3-toalist korterit (kokku 12 korterit). Kõikidel korteritel on rõdu või terrass. Lisaks on hoones 2 äripinda esimese korruse tänava ääres. Kuna tegemist on Kuressaare kesklinnaga, sobivad siia pisikesed ärid (nt. juuksur, ilusalong, kommipood vms.)

Hoone kandekonstruktsiooni moodustavad monoliitsest raudbetoonist karkass, väikeplokkidest laotud siseseinad ja monteeritavatest raudbetoonpaneelidest vahelaed. Vahelae paksuse valimisel on arvestatud põrandaküttega. Rõdude liimpuitkonstrutsioon kinnitatakse välisseinale ja täiendavalt tõmmtakse kinni räästa külge kinnitatud trossidega. Välisviimistluses kasutatakse looduslikke materjale: rõdud ja terrassid kaetekse puitlaudisega, välisseinad krohvitakse peenkrohviga.

Hoone tehilised näitajad
Ehitusalune pind 332,0 m²
Brutopind 1546,0 m²
Netopind 1223,6 m²
Kubatuur 4694,0 m³
Hoone kõrgus maapinnast 9,5 m
Tuleohutuse klass TP2